Eğitmenler
Ayhan Akkaya

Kardeş Türküler ve Gayda İstanbul projelerinde gitarist, bas gitarist, besteci ve düzenlemeci olarak yer alan Ayhan Akkaya, enstrüman eğitimi ile birlikte Balkan müzikleri üzerine eğitim vermektedir.

Gülcan Küçük

Dansçı ve koreograf olarak bgst dansçıları'nda yer alan, Kardeş Türküler dans sahnelerinin hazırlanması ve performans süreçlerinde çalışan Gülcan Küçük, Balkan dansları ve temel dans eğitimi vermektedir.

İlker Y. Keskin

Tiyatro Boğaziçi'nde oyunculuk, metin düzenleme ve reji alanlarında çalışmalar yürüten İlker Yasin Keskin, temel oyunculuk eğitimi vermektedir.

Fehmiye Çelik

Kardeş Türküler ve Gayda İstanbul projelerinde solist, söz yazarı ve besteci olarak yer alan Fehmiye Çelik, Balkan müzikleri üzerine eğitim vermektedir.

 
 
 
 
Levent Soy

Dansçı ve koreograf olarak bgst dansçıları'nda yer alan, Kardeş Türküler dans sahnelerinin hazırlanması ve performans süreçlerinde çalışan Levent Soy, Karadeniz dansları ve temel dans eğitimi vermektedir.

Feryal Öney

Kardeş Türküler projesinde  solist ve söz yazarı olarak yer alan, Bulutlar Geçer, Tebrizden Torosa gibi projelerin solist ve yürütücülerinden olan Feryal Öney, vokal eğitimi ile birlikte 'kadınların müziği' üzerine eğitim vermektedir.

Diler Özer

Kardeş Türküler projesinde vurmalı çalgılar alanında icracı ve düzenlemeci olarak yer alan Diler Özer, vurmalı çalgılar eğitimi vermektedir.

 
 
 
 
Zîlan Kaki

Dansçı ve koreograf olarak bgst dansçıları'nda yer alan, Kardeş Türküler dans sahnelerinin hazırlanması ve performans süreçlerinde çalışan Zîlan Kaki temel dans eğitimi vermektedir.

Onur Nevşehir

Halen S-Jazz, Feryal Öney, Nuri Harun Ateş ile birlikte ve Uç! Uç! grubunda piyanist ve aranjör ve besteci olarak yer alan Onur Nevşehir, piyano eğitimi vermektedir.

Alican Karapınar

Kardeş Türküler ve Feryal Öney/Bulutlar Geçer projelerinde bağlama, lavta, banjo icracısı olarak yer alan Alican Karapınar, bağlama eğitimi vermektedir.

Aysel Yıldırım

Tiyatro Boğaziçi'nde oyunculuk ve reji alanlarında çalışmalar yürüten, özel okullarda tiyatro dersi veren Aysel Yıldırım, çocuklarla tiyatro eğitimi vermektedir.

 
 
 
Sevilay Saral

Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde yaratıcı yazarlık dersleri veren ve yayınlanmış beş adet oyun kitabı olan Yrd. Doç. Dr. Sevilay Saral, dramatik yazarlık dersleri vermektedir.

 

Konuk Eğitmenler
 
Metehan Dada

Kardeş Türküler ve Bajar projelerinde keman icracısı ve düzenlemeci olarak yer alan Metehan Dada, keman eğitimi vermektedir.

Tolga Zafer Özdemir

Çokkültürlü ve çoksesli bir müzik stiline sahip, besteci ve müzikolog olan Tolga Zafer Özdemir, bilgisayarla müzik ve armoni eğitimi vermektedir.

Cavit Murtezaoğlu

İstanbul'da kurduğu Ses Atölyesi'nde birçok öğrenci yetiştiren, Doğu - Batı sentezli ilk vokal metodunu yayına hazırlayan Cavit Murtezaoğlu, temel vokal eğitimi vermektedir.

İrfan Çağatay Aleksiva

Laz Dili ve Kültürü üzerine araştırmaları ve çalışmaları bulunan, Lazca çıkan Ağani Murutsxi gazetesinin editörü ve Lazca-Türkçe Sözlüğün yazarlarından olan İrfan Çağatay Aleksiva lazca eğitimi vermektedir.